Kategorie
 
 
 
 

Magnetické separátory

Bakker_new_logo.jpg

Železo je jeden z nejpoužívanějších materiálů v průmyslu. Na druhé straně jsou kovové částice nežádoucí v hotových výrobcích, polotovarech nebo surovinách - zejména v potravinářském, chemickém, plastikářském, farmaceutickém průmyslu a také v mnoha dalších oblastech. Do zpracovávaných materiálů se mohou nežádoucí železné částice dostat mnoho způsoby. Špony během drcení, matky a šrouby, které se vnějšími vlivy uvolnily, ostřivo oddělené od železných komponentů potrubních systémů během přepravy představují jen několik příkladů, jak může dojít k přítomnosti nežádoucího železa v materiálech. Pro separaci nežádoucích feromagnetických částic v tuhých nebo kapalných látkách se s úspěchem využívají magnetické separátory a filtry.

Důvodů pro používání magnetických separátorů je několik: ochrana vlastních technologických zařízení nemalé hodnoty, ochrana spotřebitele, riziko ztráty dobré pověsti či splnění legislativních norem v oblasti ochrany práv spotřebitelů (HACCP, EHEDG a pod.). Magnetické separátory mohou být osazeny feritovými, neodymovými nebo AlNiCo magnety. Vhodně vytipován magnetický separační systém pracuje efektivně bez negativních vlivů na výrobní proces.

Na této stránce najdete přehled magnetických separačních systémů. Pokud byste nenašli systém, který by vyhovoval Vašim požadavkům, zašlete nám popis Vašeho problému a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení magnetické separace. Pro další informace nás prosím kontaktujte.

Příklady využití magnetických separátorů v praxi:
 

Filter_aplikacia.jpg magbox_aplikacia.jpg
Magnetický filtr ve výrobě čokolády MAGBOX v mlynářské výrobě
   
magbox_aplikacia_2.jpg pasovy_aplikacia.jpg
MAGBOX ve výrobě krmiv a osiv Pásový separátor při zpracovávání odpadů
   
sklzovy_aplikacia_2.jpg Trubkovy_magnet_aplikacia.jpg
Skluzový separátor v plastikářské výrobě Trubkový magnet při výrobě mouky
   
Bubnovy_aplikacia.jpg  
Bubnový separátor při těžbě nerostných surovin  

 

V této sekci jsou podrobněji popsány magnetické separátory, které se používají v různých oblastech průmyslu. Tato kategorie je rozdělena do následujících podkategorií podle účelu, na které jsou jednotlivé systémy určené:

  • magnetické separátory pro průmysl
  • magnetické separátory pro potravinářský a farmaceutický průmysl
  • separátory neželezných kovů
 
 
Magnetické separátory
 
 
 
 
další kategorie

Magnetické separátory

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Výrobce: 
Zobrazuji :

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze