Kategorie
 
 
 
 
 
Magnetické odlučovače pilin
 
 
 
 

Magnetické odlučovače pilin

Magnetické odlučovače pilin jsou magnetické systémy určené k čištění chladicích, mazacích a pracích kapalin (emulze, oleje) od feromagnetických nečistot. Najdou uplatnění u obráběcích strojů produkujících jemné feromagnetické třísky např. brusky, pásové pily a pod. 
Podle způsobu čištění je možné je rozdělit do následujících skupin:

  • systémy s automatickým čištěním - feromagnetické částice se zachycují na otáčející se magnetický válec a následně jsou stírané mechanickou stěrkou a odváděny do sběrné nádoby. Jedná se o typy z označením MOP, které jsou velmi často již součástí brusek. 
  • systémy s manuálním čištěním - jednoduché magnetické systémy s feritovými nebo neodymovými magnety, které se vkládají do van s chladící emulzí a tam postupně odchytává feromagnetické částice. Po čase je potřeba je z vany vyjmout a očistit od zachycených feromagnetických nečistot. Samotné čištění je jednoduché a rychlé, protože obvykle bývají vybaveny extraktorem. 

 

Do této produktové kategorie můžeme zařadit i různé magnetické tyče pro manuální čištění strojů od feromagnetických spon, čištění T-drážek pracovních stolů a pod.

 
 

Magnetické odlučovače pilin

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 

Magnetický odlučovač pilin MOP

Průběžná separace z kapalin.
51.625 Kč
Magnetický filtr MFSR
AkceSkladem

Magnetický filtr MFSR

Separace z nádob s provozními kapalinami.
od 415 Kč

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze