Kategorie
 
 
 
 
 

Magnetické separátory pro potravinářství a farmaceutický průmysl

Kov je jeden z nejpoužívanějších materiálů v průmyslu. Avšak ... kovové částice jsou nežádoucí ve finálních výrobcích, polotovarech, nebo vstupních materiálech - hlavně když se jedná o potravinářský průmysl. Firmy věnují velké úsilí na odstranění takovýchto nežádoucích částic. Toto se dá s velkým úspěchem řešit pomocí magnetických separátorů. SELOS je dlouhodobým dodavatelem a konzultantem v oblasti systémů pro průmyslovou separaci kovů. Umíme nabídnout kompletní řešení magnetické separace pro potravinářství, farmaceutický průmysl a chemický průmysl.

SEPARAČNÍ SYSTÉMY SELOS SPLŇUJÍ VŠECHNY POŽADOVANÉ LEGISLATIVNÍ NAŘÍZENÍ A PŘEDPISY.

food.jpg

Zvýšené požadavky legislativy v oblasti hygieny potravin vedly k vývoji nové řady magnetických separačních systémů, určených pro tento sektor průmyslu.

Firmy nejen v této oblasti potřebují řešit analýzy rizik. Na to je často používán systém HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point). Tento systém, spolu s normami FDA a EHEDG, byl použit při vývoji a výrobě i našich separačních systémů. V průběhu vývoje nové řady separátorů byli použité jen prvotřídní materiály. Proto všechny naše systémy používají kvalitní nerezavějící ocel. Navíc, všechny naše separátory používají nejvhodnější formu extrémně silných neodymových magnetů pro tento typ aplikace. Všechny sváry jsou řešeny jako vodotěsné, a povrchy, které mohou přijít do kontaktu s produktem, přecházejí procesem elektrolytického leštění. Tvar separátorů je navrhovaný tak, aby nedocházelo k trhání produktů (oblé hrany). Při vývoji bylo též dbáno na pohodlné odstraňování zachycených kovových částic, čím se zkracuje čas odstávky zařízení na minimum.

Všechny separační systémy pro potravinářský a farmaceutický průmysl jsou osazeny neodymovým (NdFeB) magnetickým systémem a všechny jsou vhodné na nasadení ve výbušném prostředí v zóně 22 kategorie III (ATEX).

V této kategorii magnetických separátorů najdete bližší informace a následujících typech:

  • Deskové a sklzové separátory
  • Filtrační tyče, magnetické rošty a magboxy
  • Magnetické filtry
 
 
Separátory pro potravinářství
 
 
 
 
další kategorie

Separátory pro potravinářství

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze