Kategorie
 
 
 
 
Závěsné
 
 

Závěsné separátory

Závěsné magnetické separátory jsou systémy určené hlavně pro nasazení v odpadovém hospodářství při zpracování komunálního odpadu, zpracování plastů, dřeva, těžebním průmyslu. Tyto typy separátorů mají díky své konstrukci dostatečně hluboké magnetické pole na vytažení feromagnetických nečistot i z větších hloubek (třeba při velké výšce materiálového toku). Tyto typy separátorů se ve většině případů nasazují nad dopravníkové pásy, po kterých je přepravována surovina, z níž je třeba vytáhnout železné nečistoty, často velkých rozměrů s hmotností i několik kilogramů. V současnosti se tyto typy separátorů téměř výhradně osazují magnetickým systémem s permanentními magnety. Tyto postupně nahrazují starší elektromagnetické separátory, protože jsou účinnější a úspornější.

Do této skupiny patří následovné produkty:

  • blokové magnety - jednoduché magnety osazeny většinou feritovým magnetickým systémem. Čištění se provádí ručně, takže jsou vhodné pro nasazení v aplikacích, kde se železné nečistoty v surovině vyskytují náhodně a magnet stačí vyčistit jen občas, v delších časových intervalech
  • pásové separátory - v podstatě se jedná o blokové magnety vybaveny vlastním pásovým dopravníkem, který zajišťuje automatické čištění magnetu. Nasazení v aplikacích, kde je výskyt železných nečistot masivní a ruční čištění by bylo neefektivní nebo v plně automatizovaných provozech. Pásový dopravník vynáší zachyceny feromagnetické nečistoty do sběrné nádoby nebo na jiný dopravní systém.
 
 
 
 

Závěsné

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze