Kategorie
 
 
 
 
 

Magnetické brzdy

Lamelová brzda zapínaná pružinami EBP

Lamelová brzda zapínaná pružinami EBP

Jsou určeny do pohonu, kde jsou kladeny požadavky na zabrzdění otáčejících se částí stroje při přerušení elektrického proudu z funkčního nebo bezpečnostního důvod
Výrobce:SELOS
Kód:1455
Dostupnost
Dostupnost: Skladem
seller_img
Potřebujete poradit? Kontaktujte našeho specialistu
Martin Krecháč (CZ) B
Tel.: 530 501 322
E-mail: systemy@selos.cz

Popis

Elektricky řízená lamelová brzda zapínaná pružinami EBP - Brzdy EBP se skládají z hnací a pevné části. Pevnou částí je magnetické těleso uchycené na nehybné části stroje a opatřené budící cívkou. Hnanou část tvoří unašeč a sada vnitřních lamel. V magnetovém tělese jsou také uloženy pružiny a vnější lamely. Brzdný moment je přenášen třením lamel, které jsou k sobě přitlačovány silou vytvářenou pružinami. Jakmile je proud zaveden do cívky, přitáhne se kotvový kroužek směrem k cívce, čímž se uvolní svazek třecích lamel a brzda je uvolněná. Současně zapojí spínací kontakt předřadný odpor, čímž se sníží proud na hodnotu potřebnou k trvalému vypnutí (předčasný odpor není součástí dodávky brzdy).

V okamžiku, kdy je proud přerušen, stlačí pružiny svazek třecích lamel, které vyvodí brzdící moment. Brzdy vyžadují nepatrnou údržbu, spočívá v podstatě nastavování vzduchové mezery a ve výměně opotřebovaných třecích lamel, které jsou jejich nejdůležitějším náhradním dílem. Brzdy EBP pracují v suchém i mazaném prostředí. Používá se kombinace lamel ocel - kovokeramika pro mazané i suché prostředí, nebo pro suché prostředí lamely ocel - bezazbestový třecí materiál. Jsou ovládány ručně tlačítky nebo automaticky stejnosměrným proudem jmenovitého napětí 24 V.

Pokud je k dispozici síť se střídavým napětím používá se polovodičový usměrňovač v Grätzovom zapojení. Brzda může pracovat v mazaném nebo suchém prostředí - nutno uvést v objednávce. Brzda se dodává se skladovým předvrtáním podle rozměrové tabulky.

Provozní podmínky:
- mazané i nemazané prostředí
- rozsah provozních teplot je +50 - 25 ° C
- ovládací napětí 24V DC

Výhody:
- vysoká hodnota brzdného momentu
- jednoduchá montáž
- jednoduchá údržba
- nízké opotřebení třecích lamel

Nejčastější použití:
- obráběcí stroje
- lisy
- frézky
- kopírovací stroje

Velikost brzdného momentu:
- maximální jmenovitý brzdný moment je 160 Nm


Dokumentace

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze